Tekirdağ Kiraz Festivali'ne 2 milyon kişi katıldı

TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, düzenledikleri Uluslararası Kiraz Festivali'nde 2 milyonu aşkın kişiyi ağırladıklarını belirterek, kentin tanıtımı ve ekonomisine büyük katkı sunduğunu söyledi.

Tekirdağ Kiraz Festivali'ne 2 milyon kişi katıldı

Tekirdağ Kiraz Festivali'ne 2 milyon kişi katıldı

(DHA) - TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, düzenledikleri Uluslararası Kiraz Festivali'nde 2 milyonu aşkın kişiyi ağırladıklarını belirterek, kentin tanıtımı ve ekonomisine büyük katkı sunduğunu söyledi. 


Süleymanpaşa Belediyesi'nin bu yıl 56'ncısını düzenlediği Uluslararası Kiraz Festivali, pandemi nedeniyle 2 yılının ardından gerçekleştirildi. Festivale Bulgaristan, Yunanistan, Macaristan, Polonya ve İstanbul'dan olmak üzere turist akını yaşandı.

Etkinliklerinin yanı sıra ünlü şarkıcılar Hakan Altun, Ziynet Sali, Murat Boz, Derya Uluğ'un konserlerine yoğun ilgi gösterildi. SOLOTÜRK gösterileri, yağlı güreşler, yelken yarışları, yüzme yarışları havai fişek ve lazer gösterileri, en iyi kiraz yarışmalarının da yapıldığı festival 4 gün sürdü. 


'2 MİLYONU AŞKIN MİSAFİRİMİZİ AĞIRLADIK'


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, festivalin şehrin ekonomisi ve tanıtımına büyük katkı sağladığını belirterek, feastivaldeki etkinlikleri anlattı. Yüksel, "Festivalde bu 4 gün içerisinde 2 milyonu aşkın misafir ağırladık şehrimizde, çok önemli bir çalışmaydı, büyük bir organizasyondu bu anlamda. Özü şu her günü kendi içerisinde çok ciddi mesajlar veren bir festival oldu.

Şehrimizin ekonomisine, tanıtımına büyük katkısı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, başta özellikle bu konuyla ilgili güvenlik tedbirlerinin alınması, temizlik ekiplerinin çok ciddi bir uğraş vermesi, belediye personelinin bu işi gerçekten sahiplenmesi, Süleymanpaşa halkının bu konuyla ilgili duyarlılığı çok önemliydi. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum, inşallah çok daha güzel organizasyonlarda beraber olacağız" dedi.(DHA)

 

 DHA-Bölge - Türkiye-Tekirdağ - Ruhan YALÇIN


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş