1 MİLYON GURBETÇİ GİRİŞ YAPTI

Yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek için ülkesine dönen gurbetçi sayısı rekora gidiyor.

1 MİLYON GURBETÇİ GİRİŞ YAPTI

1 MİLYON GURBETÇİ SILA YOLUNDA
Yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek için ülkesine dönen gurbetçi sayısı rekora gidiyor.

Tatillerini Türkiye’de geçirmek için yola çıkan gurbetçiler, sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu. Haziran ve Temmuz aylarında Kapıkule Sınır Kapısı’ndan 350 bine yakın araçla 1 milyona yakın gurbetçi ülkeye giriş yaptı.

GURBETÇİ SAYISI 1 MİLYONU GEÇTİ
Tatillerini Türkiye’de geçirmek isteyen gurbetçilerin, sınır kapısından yurda gelişleri devam ediyor. Gurbetçiler, sınır kapılarında işlemlerinin yapıldığı sırada, araçlarında ya da gümrüksüz satış mağazalarının bulunduğu alanlarda vakit geçiriyor. Kapıkule’de kısa sürede işlemleri tamamlanan gurbetçiler, pasaport kontrolünden sonra baba ocağının yolunu tutuyor.

TATİL İÇİN TÜRKİYEYİ TERCİH EDİYORLAR
Trakya Gümrük Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yoğunluk nedeniyle diğer gümrüklerden Kapıkule’ye personel takvisinde bulundu. Kapıkule sınır kapısı içinde bulunan 10 peronun tamamı, gurbetçilerin hızlı giriş yapmaları için açık tutuluyor. 

İPSALA VE HAMZABEYLİ SINIR KAPILARINDA REVİZYON DEVAM EDİYOR
Yetkililer, Yunanistan’a açılan İpsala ile Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli Sınır Kapıları’nda modernize ve tadilat çalışmalarının devam ettiğini, geçişlerde aksaklık yaşanmadığını açıkladı. 

350 BİNİ AŞKIN ARAÇLAR 1 MİLYONDAN FAZLA GURBETÇİ GİRİŞ YAPTI
Trakya Gümrük Ticaret Gümrük Bölge Müdürlüğü verilerine göre; Haziran ve Temmuz aylarında Kapıkule Sınır Kapısı’ndan 350 bin araçla 1 milyondan fazla gurbetçi ülkeye giriş yaptı.

EURO KUR ETKİSİ DE VAR
Yurt dışında çalışan ve döviz kazanan gurbetçi Türkler, yükselen dolar ve euro kurunun desteğiyle, yaz mevsimi nedeniyle tatile geldikleri Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapıyor.

Gayrimenkul alımında hem yazlık lokasyonları, hem memleketlerini, hem de büyükşehirleri tercih eden gurbetçiler, piyasayı hareketlendiriyor.

SILA YOLUNDA KONAKLAMA YERLERİ
Sila yolunda konaklama yerleri arasında en iyilerini sizin için derledik. Sıla yolunda Türkiye'ye doğru giderken; Belgrad’ı geçtikten sonra 95. kilometre sonra Stari Hrast tesisleri geliyor. Sila yolunda konaklama yapacaksanız, bölgenin güvenliğine dikkat etmek zorundasınız.

Sonraki durak ise E 75 numaralı otoban üzerinde Belgrad’dan Niş istikametine doğru hareket ederken 95 kilometre sonra "Markovaç" çıkışını göreceksiniz. Bu çıkıştan önceki tabelada MOTEL STARI HRAST ve HÜRRİYET tabelaları karşınıza çıkacak.

Markavoç çıkışı tesisin hemen arkasındaki Markovaç köyüne gidiyor. Bu çıkışa girmeyip devam edersenizi yaklasık 300 metre sonra sağ tarafta Stari Hrast tesislerini göreceksiniz. Tesislerin hemen önündeki çıkıstan çıkıp doğru tesise girebilirsiniz.

Bu tesislerden çıkılınca otoban gisesi yok. Herhangi bir ödeme söz konusu değil. Ancak otoban ücret fişinizi muhafaza edip Niş yakınlarında toplam ödemeyi yapacaksınız. 

Sila yolunda konaklama yerleriSila yolunda konaklama


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş