TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS AŞILAMASI BAŞLIYOR

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Koca'nın başkanlığında yaptığı aşı toplantı sonrası yapılan açıklamada aşı yapılacak öncelikli gruplar belirtildi.

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS AŞILAMASI BAŞLIYOR

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS AŞILAMASI BAŞLIYOR
Sağlık Bakanı Koca'nın başkanlığında yapılan bilim kurulu aşı toplantı sonrası yapılan açıklamada aşı yapılacak öncelikli gruplar belirtildi.

Aralık ayının 11'inden sonra Çin'den 10 milyon aşının geleceği bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

AŞILAMA İÇİN 4 GRUP BELİRLENDİ
Çin'den alınan aşı 11 Aralık'tan sonra başlayarak öncelikle sağlık çalışanlarına uygulanacak. Aşılama için 4 grup belirlendiğini belirten Koca; öncelikli grupları açıkladı


BİRİNCİ AŞAMA: SAĞLIKÇILAR VE 65 YAŞ ÜSTÜ
"İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacaktır."

İKİNCİ AŞAMA: YÜKSEK RİSK ALTINDAKİLER VE KRONİK HASTALAR
"İkinci aşamada toplumun işleyişi için gerekli sektörlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan ve kritik işlerde çalışan kişiler ile 50 yaş ve üzeri en az bir kronik hastalığı bulunan kişiler aşılanacaktır."

ÜÇÜNCÜ AŞAMA: 50 YAŞ ALTI KRONİK HASTALAR
"Üçüncü aşama, 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunan vatandaşları, genç yetişkinleri, ilk iki grupta yer almayan sektör ve mesleklerde çalışanları kapsamaktadır."

DÖRDÜNCÜ AŞAMA: İLK ÜÇ GRUP DIŞINDAKİLER
"Dördüncü ve son aşamada ise ilk üç grubun dışında kalan tüm bireyler aşılanacaktır."


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş