TEKİRDAĞ BELEDİYELERİNDEN EDS CEZA BASKISI MI YAPILIYOR ?

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt YÜKSEL, Tekirdağ Belediyelerinin Emniyet Müdürlüğüne daha fazla trafik cezası kesilmesi hususunda baskı yapıldığını iddia etti.

TEKİRDAĞ BELEDİYELERİNDEN EDS CEZA BASKISI MI YAPILIYOR ?

TEKİRDAĞ BELEDİYELERİNDEN EDS CEZA BASKISI MI YAPILIYOR ?

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt YÜKSEL, Tekirdağ Belediyelerinin Emniyet Müdürlüğüne daha fazla trafik cezası kesilmesi hususunda baskı yapıldığını iddia etti.

Tekirdağ CHP Belediyeleri'nin, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğüne daha fazla EDS trafik cezası kesilmesi için baskı yapıldığını belirten Cüneyt Yüksel " Tekirdağ’da bulunan CHP’li Belediyeler özellikle EDS'ler üzerinden vatandaşımıza ceza kestirerek, gelirlerini arttırmaya çalışıyor. Bu nedenlede Emniyet Müdürlüğümüze baskı yapmaya çalışıyor." ifadelerini kullandı.

CEZA KESECEKSENİZ KENDİ ZABITALARINIZI KULLANIN
Tekirdağ CHP Belediyelerinin daha fazla gelir elde etmek için Emniyet Müdürlüğüne daha fazla EDS cezası için basakı yapıldığını belirten Cüneyt YÜKSEL;

"Sayın Belediye Başkanı, VATANDAŞLARIMIZA trafik cezası kesilmesinden mutluluk duyuyorsanız, lütfen sorumluluğunuz altında görev yapan zabıta ekiplerinizi kullanınız.
Emniyet müdürlüğünün olanaklarını ve kolluk kuvvetlerini değil..
."

ifaleri ile belediyelere tepki gösterdi. 

Tekirdağ'lı Sürücüler Dikkat: Bu radardan kaçış yok haberini okumak için tıklayınız... 


SÜLEYMANPAŞA, ÇORLU, ÇERKEZKÖY VE MALKARA'DA TEDES DÖNEMİ
2015 yılında, Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi ile Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü arasında şehir içi trafiğin daha güvenli olmasına yönelik Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) anlaşması imzalanmıştı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleşen imza töreninde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Halil Turan Erol, TEDES anlaşmasını imzalarken iki tarafın Bilgi İşlem Müdürleri de hazır bulunmuştu. Şehir trafiğini en üst seviyede güvenli hale getirebilmek amacıyla yola çıkılan ve Türkiye’de ilk defa uygulanacak projede Süleymanpaşa Belediyesi’nin yanı sıra Çorlu, Çerkezköy ve Malkara Belediyeleri de TEDES anlaşmasını imzalayan diğer belediyeler olmuştu.

BELEDİYE KESİLEN CEZADAN PAY ALIYOR
Süleymanpaşa Belediyesi ile Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü arasında şehir içi trafiğin daha güvenli olmasına yönelik Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) anlaşması imzalanmış ve bu imzalanan protokole göre kesilecek cezalardan Süleymanpaşa Belediyesi %30 pay alıyor.

FRENE BASMAK KURTARMIYOR
Sistem diğer elektronik denetleme sistemlerinden farklı. Sürücülerin kameraları görünce yavaşlaması onları ceza yemekten kurtarmıyor. Çünkü sistem, kameralar arasında geçiş süresine göre hız tespiti yapıyor.

 


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş