Tekirdağ'da çarşıyı basan arılar tedirgin etti

TEKİRDAĞ'da ağaca oğul veren arılar, yoldan geçenleri tedirgin etti. Polis ekipleri önlem alırken, arıcılık yapan Recep Uzunoğlu, ağaçtaki arıları çuvala doldurup götürdü.

Tekirdağ'da çarşıyı basan arılar tedirgin etti

Ağaca oğul veren arılar, yoldan geçenleri tedirgin etti

(DHA)- TEKİRDAĞ'da ağaca oğul veren arılar, yoldan geçenleri tedirgin etti. Polis ekipleri önlem alırken, arıcılık yapan Recep Uzunoğlu, ağaçtaki arıları çuvala doldurup götürdü.

Süleymanpaşa ilçesi Hükümet Caddesi’ndeki bir ağaca oğul veren arılar, yoldan geçenleri tedirgin etti. Arıların saldırısından korkanlar, polise haber verdi. Gelen polisler önlem alıp arıların bulunduğu ağacın çevresinden geçilmemesi uyarısında bulundu.

Bölgede bulunan Gürkan Demir, "Bir saatten beri arılar uçuşuyor, insanlar kaçışıyor. Şuraya bakın, her tarafı sardılar. Yetkililer müdahale etsin, yoksa köyden babamı çağıracağım. O da eski arıcılardan. Şöyle bir duman salsan dağılacak. Az önce birini ısırdı şimdi acile gönderdiler. Ben de soluk soluğa kaldım zaten" dedi.

Alınan önlemin ardından arıcılık yapan Recep Uzunoğlu çağırıldı. Ağaçtaki arıları toplayıp çuvala koyan Uzunoğlu, "Arkadaşlar çağırması üzerine geldim. Arıları aldık ve gidiyoruz" dedi.

Arıların götürülmesinin ardından polis cadde üzerindeki önlemlerini kaldırdı. (DHA)


DHA-Genel - Türkiye-Tekirdağ - Ruhan YALÇIN


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş