Edirne Valisi Değişti: Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne Valisi oldu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. 9 vali görevden alındı, 10 valinin görev yerlerinde değişiklik olurken, Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne Valisi oldu.

Edirne Valisi Değişti: Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne Valisi oldu

Edirne Valisi Değişti: Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne Valisi oldu.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. 9 vali görevden alındı, 10 valinin görev yerlerinde değişiklik olurken, Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne Valisi oldu.

20 ile yeni vali yayımlanan kararname ile; 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile yeni vali atandı. Edirne Valisi değişirken, Tekirdağ'da değişiklik olmadı.

EDİRNE VALİSİ DEĞİŞTİ
İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne'ye vali olurken, Edirne Valisi olarak görev yapan Ekrem Canalp Batman Valisi oldu.


H. Kürşat KIRBIYIK KİMDİR?
 
1978 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir'de tamamladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize'nin Güneysu ve Karaman'ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.

Londra'da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı.

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. Son olarak 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atanmıştır. 12,05,2022 tarihli kararname ile Edirne Valisi olarak atanmıştır.

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK evli ve iki çocuk babasıdır.


İşte yeni vali atanan iller;

Afyonkarahisar, Bartın, Batman, Bolu, Diyarbakır, Edirne, Isparta, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Kırklareli, Malatya, Mersin, Niğde, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Uşak, Van

Hüseyin Kürşat Kırbıyık kimdirHüseyin Kürşat Kırbıyık, Edirne yeni valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş