Kadir Çebi Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı

TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Karadeniz Mahallesi Kadir Çebi Spor Tesisleri'nin açılışı gerçekleştirildi.

Kadir Çebi Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı

Kadir Çebi Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı

(DHA)-  TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Karadeniz Mahallesi Kadir Çebi Spor Tesisleri'nin açılışı gerçekleştirildi.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, eski Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Çebi, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, meclis üyeleri, vatandaşlar ve sporcu gençlerin katıldığı, Karadeniz Mahallesi'nde gerçekleştirilen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Törende kürsüye ilk gelen isim, Süleymanpaşa Belediyesi Etüt ve Proje Müdürü Gülcan Erol oldu. Erol, projenin teknik detayları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

 

ESKİ BAŞKAN ÇEBİ BÜYÜK HEYECAN YAŞADI

Tesislere adı verilen Tekirdağ eski Belediye Başkanı Kadir Çebi konuşmasını gerçekleştirdi. Çebi, görev yaptığı dönem de dahil olmak üzere hiç bu kadar heyecan hissetmediğini dile getirdi. Çebi, mahalleye kazandırılan tesisin hayırlı olması dileklerini paylaşarak, adının bu tesise verilmesi dolayısıyla emeği geçen herkese teşekkür etti.


YÜKSEL: BU ALANDAN BİN KAMYON HAFRİYAT ATIĞI ÇIKTI

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Çebi'ye Tekirdağ'a gerçekleştirdiği hizmetler için çiçek takdim ederek teşekkürlerini iletti. Başkan Yüksel, Çebi'nin ardından katılımcılara hitap ederek, Karadeniz Mahallesi'nde gerçekleştirilen spor tesisleri ile diğer yatırım ve hizmetler hakkında bilgilendirmede bulundu. Yüksel, Karadeniz Mahallesi Kadir Çebi Spor Tesisleri projesinin hayata geçirildiği alanın hafriyat ve çöplerden oluşan devasa bir tepe halinde olduğunu, bin kamyondan fazla hafriyat atığının alandan uzaklaştırılarak tesislerin bu açılan alana inşa edildiğini belirtti.

 

Aylar süren hafriyat kaldırma çalışmalarının ardından, ortaya çıkan alanda iki etaptan oluşan bir proje hazırladıklarını kaydeden Yüksel, ilk etap olan spor tesislerinin tamamlandığını ve ikinci etap kapsamında bir kapalı pazaryeri ve bir polis noktası inşa edeceklerini söyledi.


'YAPMAK KADAR SAHİP ÇIKMAK DA ÖNEMLİ'

Tesislerin çok daha önce açılmasını planladıklarını ancak bazı şahısların tamamlanan tesislere büyük boyutta zarar vermesi nedeniyle, ikinci bir çalışma ile 500 bin TL'lik fazladan harcama yapılarak tesislerin şimdiki haline getirildiğini söyleyen Yüksel, yapılan yatırımların korunması gerektiğini ve bu konuda mahalle sakinlerine çok iş düştüğünü aktardı. Yüksel,  Karadeniz TOKİ bölgesinde geçtiğimiz yıldan kalan birkaç cadde ve sokakta yol çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağı ve bölgeye ulusal bir market zincirinin bir şubesinin açılması için girişimlerin olumlu sonuçlandığını ifade etti.


Açılış töreni, protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ile sona erdi. Tören sonrası Yüksel ve  Çebi tesisi gezdi. Minik sporcuların oyunlarına ortak olup penaltı atışı yapan Yüksel ve Çebi eğlenceli anlar yaşanmasına neden oldu. (DHA)

DHA-Bölge - Türkiye-Tekirdağ - Ruhan YALÇIN


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş