Tekirdağ sahilinde su altı temizlik çalışması yapıldı

TEKİRDAĞ'da Süleymanpaşa Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Çevre Haftası etkinlimleri kapsamında deniz temizliğine dikkat çekmek üzere sualtı temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Tekirdağ sahilinde su altı temizlik çalışması yapıldı

Tekirdağ sahilinde su altı temizlik çalışması yapıldı

(DHA)- TEKİRDAĞ'da Süleymanpaşa Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Çevre Haftası etkinlimleri kapsamında deniz temizliğine dikkat çekmek üzere sualtı temizlik çalışması gerçekleştirildi.


Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi birimine bağlı 3 dalgıç ve bir botun da katıldığı çalışmada Rumeli İskelesi çevresinde deniz dibi temizliği yapıldı.

Yaklaşık 2 saat süren çalışmada denizden otomobil lastiği, tahta parçaları, cam şişeler, metal teller, demir parçaları, plastik atıklar ve denizi kirleten çok sayıda yabancı madde çıkarıldı. 

Denizden çıkarılan atıklar 5 Haziran pazar günü, Dünya Çevre Günü kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Rumeli İskelesi'nde sergilenerek deniz kirliliğine dikkat çekilecek.(DHA)

DHA-Bölge - Türkiye-Tekirdağ - Ruhan YALÇIN


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş