BÜYÜKŞEHİR FESTİVALDE ELEKTRİKLERİ KESTİ İDDİASI

Kiraz Festivalinin ikinci gününde büyükşehire bağlı yerlerdeki elektriklerin kesilmesi esnafın tepkisine yol açtı.

BÜYÜKŞEHİR FESTİVALDE ELEKTRİKLERİ KESTİ İDDİASI

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde geleneksel olarak her yıl kutlanan Tekirdağ Kiraz Festivali şehir için büyük önem taşımaktadır.

BÜYÜKŞEHİR FESTİVALDE ELEKTRİKLERİ KESTİ İDDİASI
Kiraz Festivalinin ikinci gününde büyükşehire bağlı yerlerdeki elektriklerin kesilmesi esnafın tepkisine yol açtı.

5 Haziran Çarşamba günü başlayan Tekirdağ 55. Geleneksel Kiraz Festivaline yoğun ilgi gösteren vatandaşlar Tekirdağ sahiline sığmadı. 

FESTİVALİN 2. GÜNÜ ELEKTRİK SIKINTISI
Tekirdağ Kiraz Festivali'nin  2. günü 6 Haziran Perşembe günü akşam saatlerinde elektrik sıkıntısı yaşandı. Tekirdağ sahil dolgu alanının Lunapark bölümünün yukarısında bulundan WC'lerin önünde tezgah açan esnaflar şok yaşadı. 

Daha önceki günlerde elektrik kullanmalarına rağmen, festivalin 2. günü bir anda elektrikleri kesilen esnaflar zor anlar yaşadı. Yaklaşık 30-40 adet esnaf elektrik olmayınca tezgahlarını aydınlatamadı.

BÜYÜKŞEHİRE AİT BÖLGE OLUNCA, KADİR ALBAYRAK ELEKTRİKLERİ KESTİRDİ İDDİASI
Sahilin diğer bölgelerinde ışık olduğu halde sadece büyükşehire ait bölgede elektriklerin kesilmesine tepki gösteren esnaf "Kadir Albayrak'ın bu tutumu çocukça hareketler. Biz burada ekmek parası kazanmak için sabahtan beri güneş altında duruyoruz. Binlerce insan farklı şehirlerden Tekirdağ'a gelmiş, burayı geziyor. İnat uğruna elektrik kesmek nedir, bu kadar kolay mı bu işler" diyerek şikayetlerini dile getirdiler. 

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE TEKNİSYENLERİ YARDIM ETTİ
Havanın kararmasıyla birlikte elektriksiz ve ışıksız kalan esnafa Süleymanpaşa Belediyesi teknisyenleri yardım etti. Metrelerce kablo çeken belediye ekipleri, vatandaşın mağduriyerini giderdi. Akşam 21:30 sularında elektrik problemi çözüldü ve vatandaşlar bölgede gezmeye devam etti.

BÜYÜKŞEHİR VE SÜLEYMANPAŞA BELEDİYELERİ AÇIKLAMA YAPMADI
Festivalin ikinci günü yaşanan elektrik problemi ve vatandaşların şikayetleri konusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesinden konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Esnafın Elektriklerin büyükşehir tarafından kasaıtlı olarak kesildiği iddiasına taraflardan herhangi bir açıklama gelmedi.

KADİR ALBAYRAK CÜNEYT YÜKSEL GERGİNLİĞİ Mİ?
Hatırlanacağı üzere Süleymanpaşa Belediye Başkanı CHP yönetiminde iken festival bütçesini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa karşılanıyordu. Fakat 2019 yerel seçimlerinde Süleymanpaşa Belediyesini Cumhur İttifakı AK Parti adayı cüneyt yüksel kazanınca, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak festivale destek olmayacaklarını belirtmiş ve ikili arasında gerginlik büyümüştü.

KİRAZ FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ
Tekirdağ 55. Geleneksel Kiraz Festivaline yoğun ilgi gösteren vatandaşlar Tekirdağ sahiline sığmadı. Tekirdağ Kiraz festivaline 3 milyondan fazla ziyaretçinin ziyaret ettiği tahmin ediliyor.

Tekirdağ'da her yıl geleneksel olarak Haziran aylarında düzenlenen festival bu yıl 5-9 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen festivale 2 milyondan fazla ziyaretçi akın etti. 

cüneyt yüksel kimdir


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş