TEKİRDAĞ'DA FIRTINA VE HORTUM FELAKETİ

Trakya Bölgesinde etkili olan kuvvetli fırtına, hortum ve yağış çatıları uçurdu, ağaçları yerinden söktü.

TEKİRDAĞ'DA FIRTINA VE HORTUM FELAKETİ

TEKİRDAĞ'DA FIRTINA FELAKETİ
Trakya Bölgesinde etkili olan kuvvetli fırtına ve yağış çatıları uçurdu, ağaçları yerinden söktü.

4 Ekim 2019 Cuma günü öğleden sonra başlayan kuvvetli fırtına ve sağanak yağış Tekirdağ'da etkili oldu. 

Tekirdağ'da  Cuma günü öğle saatlerinden itibaren etkisini gösteren fırtına nedeniyle ilçede bazı evlerin çatısı uçtu, elektrik direkleri ve ağaçlar devrildi.

HAYRABOLU'DA ÇATILAR UÇTU
Trakya’da etkili olan fırtına nedeniyle bazı bölgelerde binaların çatıları uçtu. Tekirdağ'ın Hayrabolı ilçesinde yaşanan fırtınada yüksek katlı binanın çatısı paramparça oldu. Fırtına nedeniyle çok sayıda binada çatılar sökülürken, herhangi bir yaralanma olmaması sevindirdi.

SÜLEYMANPAŞA KARADENİZ MAHALLESİNDE AĞAÇ DEVRİLDİ
Öte yandan Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi Karadeniz mahallesi Hayrabolu yolu üzerinde şiddetli fırtına dolayısıyla bir ağaç devrildi. Tekirdağ Karadeniz mahallesi yolu üzerinde bulunan TÜVTÜRK muayene istasyonunun ve Kardeş Kapak fabrikasını civarlarında yola ağaç devrildi. Devrilen ağaç nedeniyle yol trafiğe kapandı.

ÇÖP KONTEYNERLERİ YOLLARA SAVRULDU
Tekirdağ'da etkili olan şiddetli fırtına ve kuvvetli sağanak sebebiyle Hayrabolu, Çerkezköy, Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde yollarda su birikintileri oluştu, trafiklerde aksama oldu. Hızı zaman zaman 75 kilometreye çıkan fırtına nedeniyle yollarda trafik durma noktasına geldi. Süleymanpaşa ve Hayrabolu'da çöp konteynerleri yollara savruldu.

AĞAÇLAR KÖKÜNDEN AYRILDI
Trakya bölgesinde etkili olan fırtına sebebiyle ağaçlar kökünden koptu. Hayrabolu'da evlerin çatıları uçarken pek çok ağaç da devrildi.

Fırtına nedeniyle bazı mahallelerde reklam panoları ve tabelalar yerlerinden koparak çevreye saçıldı, çöp konteynerleri devrildi. Kimi tabelaların isabet ettiği araçlarda hasar oluştu. 

HORTUM ARAÇLARI PARÇALADI

Hayrabolu ilçesinde 4 Ekim Cuma günü 17.00 sıralarında hortum ve şiddetli fırtına meydana geldi. Hortum ve fırtına araçların camlarını parçaladı, araçlara ağır hasar vererek, kullanılamaz hale getirdi.

TEKİRDAĞ'DA HORTUM FELAKETİ KORKUTTU
Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde meydana gelen hortum felaketi vatandaşların korku dolu anlar yaşamasına neden oldu.


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş