TEKİRDAĞ'DA KORKUTAN OLAY: SİNEK ISIRDI, ÖLDÜ

Tekirdağ'da sivrisinek tarafından ısırılan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, hayata veda etti.

TEKİRDAĞ'DA KORKUTAN OLAY: SİNEK ISIRDI, ÖLDÜ

TEKİRDAĞ'DA KORKUTAN OLAY: SİNEK ISIRDI, ÖLDÜ
Tekirdağ'da sivrisinek tarafından ısırılan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, hayata veda etti.

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesİnde meydana gelen olayda; 57 yaşındaki Yüksel Sezgin sivrisinek ısırması sonucu fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.

SİVRİSİNEK ISIRDI, FENALAŞTI
Ateş, halsizlik, baş ağrısı ve eklem ağrısı şikayetleriyle Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesine başvuran yaşlı kadının Batı Nil virüsü kaptığı tespit edildi.

2 AY TEDAVİ GÖRDÜ

Sivrisinek ısırması sonucu rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan yaşlı kadın yoğun tedavilere rağmen tedaviye yanıt vermedi ve hayatını kaybetti. 57 yaşındaki Yüksel Sezgin Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanlarının tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

BATI NİL VİRÜSÜ NEDİR?
Afrika ve Asya Kıtalarında sıklıkla karşılaşılan Batı Nil Virüsü, son zamanlarda Avrupa kıtası ve Türkiye'de de görülmeye başlamıştır. Toplum sağlığını etkileyen enfeksiyon, ülkemizde mevsimsel olarak, özellikle kuşların göç yolları üzerinde yer alan bölgelerde görülür.

BATI NİL VİRÜSÜ TEHLKELİ Mİ?
Culex cinsi sivrisineklerin sokması ile insanlara bulaşan hastalık, bulaşıcı olmasına rağmen  kişiden kişiye direkt olarak bulaşmaz. Pis sularda, foseptiklerde, lağımlarda bulunan Culex cinsi sivrisinekler geceleri kan ile beslenirler. Ülkemizde de var olduğu bilinen Culex türü sivrisineklerin bulaştırdığı virüs insanlar üzerinde de etkilidir. 

Bazı kişilerde hafif şiddette seyreden Batı Nil Enfeksiyonu, bazı kişilerde hiçbir belirti göstermeyebilir. 50 yaş ve üzeri kişilerde hastalığın seyri çok daha hızlı ve etkili olup, ölümcül olabilmektedir.


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş