TEKİRDAĞ BELEDİYESİ'NDEN ANIT AÇILIŞ TÖRENİNE DAVET

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Atatürk anıtı açılışına Tüm Tekirdağ halkını davet etti.

TEKİRDAĞ BELEDİYESİ'NDEN ANIT AÇILIŞ TÖRENİNE DAVET

TEKİRDAĞ BELEDİYESİ'NDEN ANIT AÇILIŞ TÖRENİNE DAVET
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Atatürk anıtı açılışına Tüm Tekirdağ halkını davet etti.

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde yapılan Atatürk Anıtı açılışına tören düzenleyeceği açıklandı. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan davette "Kılıçlar Mahallesi Atatürk Anıtı’nın Açılış Törenine Tüm Halkımız Davetlidir." ifadeleri kullanıldı.

ANIT AÇILIŞI ÇORLU'DAKİ İDDİALARIN OLDUĞU GÜNE DENK GELDİ

Çorlu Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısından alınan karar ile Çorlu Belediyesi Eskişehir Belediyesinden 110 adet balmumu heykeli satın alacağını açıklamış ve 17 Ocak Cuma günü ulusal basında bu heykellerin maaş için çekilen krediler ile alınacağı iddia edilmişti.

3 Ocak Cuma günü yapılan Çorlu Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında Balmumu Heykel Müzesi tartışmalara neden oldu.

110 TANE HEYKELE 2,5 MİLYON TL
Çorlu'ya yapılması planlanan balmumu heykeli müzesi için Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden 110 adet balmumu heykeli satın alınacağı bildirildi. Çorlu'nun kalkınması için sanat eserlerini ilçeye kazandırdıklarını belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a eleştiri yağdı.

YABANCI HEYKELLERE ELEŞTİRİ
AK Parti grubundan gelen eleştirilere yanıt veren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt "Listeye tekrar baktımda bir tek Marilyn Monroe var yabancı olarak, onu da yurtdışından gelen ziyaretçilerimiz ziyaret eder." ifadelerini kullandı.

ENVER AYSEVER'İN HEYKELİNİ İSTEMİYORUZ
Balmumu heykellerine karşı çıkan AK Parti grubu ise söz alarak "Yerli oto tanıtımında bir CHP'linin yer almasını eleştiren ve yerli otomobili içine sindiremeyen Enver Aysever'in balmumu heykelinin Çorlu'da olmasını içime sindiremiyorum." ifadelerini kullandılar.

BAŞKAN SARIKURT ESKİŞEHİR'E GİDİP İNCELEMİŞTİ
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, geçtiğimiz ay Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını ve geliştirdiği projeleri yerinde incelemek üzere Eskişehire gitmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’i de ziyaret eden Başkan Sarıkurt, “Bu güzel ve modern şehri örnek almak bizim için bir gurur kaynağı.” ifadelerini kullanmıştı.

Eskişehir'i örnek alacaklarını belirten Sarıkurt "Yıllar içerisinde geçirdiği köklü değişimine özendiğimiz marka şehrin gelişimini örnek alacağız. Eskişehir gibi biz de büyük başarılara imza atacağız. Kentimiz için gerçekleştirdiğimiz temaslar kapsamında Yılmaz Büyükerşen hocamızın ve ekibinin yaptığı bu güzel çalışmaları Çorlu’muzda uygulayacağımızı temenni ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde, genç ve dinamik ekibimizle kentimizi geleceğe taşıyacağız." ifadelerini kullanmıştı.

ÇORLU BELEDİYESİ'NİN KREDİ İLE HEYKEL ALACAK İDDİASI
Çorlu Belediyesinin, borçlarını ödemek için çektiği krediyi balmumu heykellerine yatırdığı iddia edildi.

YENİ ŞAFAK GAZETESİ'NDEN GÜNDEME DÜŞEN İDDİA
Yenisafak.com internet sitesinin iddiasına göre; Çorlu Belediye Başkanı Sarıkurt’un, belediyenin borçlarını kapatmak yerine 2.5 milyon liraya 110 adet balmumu heykeli satın aldığı iddia edildi.

BÜYÜKERŞEN'İN DEPODA ÇÜRÜYEN HEYKELLERİ ALINDI
Yine yenisafak.com internet sitesinde yer alan iddialara göre; Heykellerin ilk etapta ücretsiz olarak verileceği söylenmesine rağmen 2.5 milyon liraya satın alındığı öğrenildi. Alınan 110 adet heykelin Eskişehir’de depoda atıl durumda bulunan heykeller olduğu belirtildi.

KREDİ MAAŞ İÇİN ÇEKİLDİ
Yine yenisafak.com internet sitesinde yer alan iddialara göre; AK Partili Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Ercan, “Balmumu heykelleri için ihaleye çıkılmadı. Meclis kararı alınmadı ve herhangi bir komisyona konu hakkında bilgi verilmedi. Nasıl ve ne şekilde alım yapıldığını bilmiyoruz. Vergiler hariç her bir balmumunun fiyatı 20 bin lira olarak belirlenmiş. Üzerine vergileri koyduğumuzda rakam 2.5 milyonu aşıyor." dedi

TURGAY GÜLER TWEET ATTI

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  Turgay Güler de konu ile ilgili tweet atarak,

"Son olarak CHP'li Çorlu Belediyesi 110 adet heykel yaptırıp 2.5 milyon lira ödemiş.
Borç batağında bir belediye.
Dahası heykelleri de borcunu ödemek için çektiği krediyle almış.
CHP'li belediyelerin bu heykel merakının altında kesin bir şeyler var!!!
Çıkar yakında kokusu
." ifadelerini kullandı.


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş