TEKİRDAĞ'DA MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Tekirdağ'da yapılması planlanan millet bahçelerinden birisi olan Hayrabolu millet bahçesi çalışmaları başladı.

TEKİRDAĞ'DA MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

TEKİRDAĞ'DA MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Tekirdağ'da yapılması planlanan millet bahçelerinden birisi olan Hayrabolu millet bahçesi çalışmaları başladı.

Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan Hayrabolu'ya yapılması planlanan Millet Bahçesi projesinin çalışmalarına başladıklarını belirterek, 

"Vizyon projelerimizi hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Uzunköprü Caddesi Devlet Hastanemizin alt kısımına, Belediyemiz ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle, "Millet Bahçesi" projesini yapacağımız alanda İmar ve Şehircilik Müdürümüz Yusuf Bozoğlu ile incelemelerde bulunduk. 

Hemşehrilerimizin aileleri ile birlikte sosyalleşebileceği modern bir yaşam alanını en kısa zamanda ilçemize kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

DEVLET HASTANESİNİN ARKASINA YAPILACAK
Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesine yapılması planlanan Millet Bahçesi Uzunköprü caddesi üzerinde yer alan Devlet Hastanesinin arkasındaki büyük arazi üzerine yapılacak. TOKİ ve Hayrabolu Belediyesi'nin ortaklaşa gerçekleştireceği proje için çalışmaların başladığı öğrenildi.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI 2020 BÜTÇESİNDE YAYINLANDI
Hayrabolu Millet Bahçesi projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının 2020 yılı bütçesinde de yer aldı. Yayınlanan bütçe kitapçığında Hayrabolu'nun yanı sıra Süleymanpaşa ve Çorlu Millet bahçeleri de 2020 yılı bütçesinde yer aldı.

BAKAN KURUM: "38 İLDE DAHA YAPACAĞIZ"
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının 2020 yılı bütçesinde açıklama yapan bakan Kurum;

6 İLDE TAMAMLANDI
"6 ilde, büyüklüğü 4 milyon 900 bin m2 olan 13 millet bahçesinin açılışını, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirdik.

Bugüne kadar 60 ilde yaklaşık 35 milyon m2 alanda 134 adet millet bahçesi belirledik. Bugün, bu proje, illerimizi aştı, ilçelerimizden, beldelerimizden talep almaya başladık.

2023 YILINA KADAR TAMAMLANACAK
2020 yılında, 38 ilde millet bahçelerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 2023 yılına kadar inşallah tüm millet bahçesi projelerimizi tamamlayacağız.

SOSYAL ALANLARLA DONATILACAK
Bisiklet yolları, yürüyüş parkurları, millet kıraathaneleri, spor alanlarıyla milletimizi doğayla buluşturan; afet anında şehrin toplanma alanı olarak kullanılabilecek, geniş yeşil alanlar oluşturuyoruz." ifadelerini kullandı.


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş