TEKİRDAĞ'DA ÖLÜM YOLUNDAKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Tekirdağ'da halk arasında ölüm yolu olarak adlandırılan Tekirdağ Süleymanpaşa - Hayrabolu yolunda yapılan duble yol çalışmalarının bir kısmı sona erdi ve açılışı yapılıyor.

TEKİRDAĞ'DA ÖLÜM YOLUNDAKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

TEKİRDAĞ'DA ÖLÜM YOLUNDAKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Tekirdağ'da halk arasında ölüm yolu olarak adlandırılan Tekirdağ Süleymanpaşa - Hayrabolu yolunda yapılan duble yol çalışmalarının bir kısmı sona erdi ve açılışı yapılıyor.

28 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ 1. ETAP AÇILIYOR
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 28 Kasım Cumartesi günü Tekirdağ'a geliyor. Bir dizi ziyaretlerde bulunacak olan bakan Karaismailoğlu'nun saat 14:00'te de Hayrabolu - Tekirdağ yolunun 1. etabının açılışına katılması bekleniyor.

13 KM BÖLÜMÜNÜN AÇILIŞI YAPILACAK
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tekirdağ Hayrabolu yolunun 13 km'lik kısmının açılışının yapılacağını belirtirken;

"Marmara, Ege ve Karadeniz bölgesinin alnında bir taç gibi parlayan Trakyamıza önemli bir proje daha kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.

2x2 bölünmüş yol haline getirdiğimiz Tekirdağ - Hayrabolu yolunun 13 kilometrelik kısmını yarın açıyoruz." ifadelerini kullandı.

TEMELİ 2017 YILINDA ATILMIŞTI
28 Aralık 2017 tarihinde eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın temelini attığı Hayrabolu-Süleymanpaşa yolu güzergâhında kamulaştırma çalışmaları yapılmıştı.

BİTTİĞİNDE 6 KM KISALACAK
52 km olan Hayrabolu – Süleymanpaşa yolu, yapılacak proje ile 6 km kısalacak ve 46 km’ye düşerek tamamı sıcak asfalt haline gelcek.

400 MİLYON TL BEDELLİ DEV PROJE
Süleymanpaşa Hayrabolu yolunun temelini atan  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan projenin bedelini 400 milyon TL olarak açıklamıştı.

TEKİRDAĞ'DA ÖLÜM YOLU OLARAK BİLİNİYOR
Tekirdağ'da halk arasında ölüm yolu olarak adlandırılan Tekirdağ Süleymanpaşa - Hayrabolu yolunda sık sık yaşanan kazalar neticesinde çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti.

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde köylerde yaşayan vatandaşlar tarafından sık kullanılan Hayrabolu Süleymanpaşa yolu tehlike saçıyor. Tarım araçları, toplu taşıma araçları, özel vasıtalar, yük kamyonları hatta tırların yoğun olduğu bir güzergah konumunda olan Süleymanpaşa - Hayrabolu yolunda sürekli kazalar yaşanıyordu.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NUN PAYLAŞTIĞI TEKİRDAĞ VİDEOSU - İZLE

 


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş