EKREM EŞKİNAT İFADE VERDİ

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın, Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından yargılanmasına başlandı.

EKREM EŞKİNAT İFADE VERDİ

EKREM EŞKİNAT İFADE VERDİ
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın, Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından yargılanmasına başlandı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Tekirdağ 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya avukatı İzzet Güneş Gürseler ile birlikte katıldı. 

EŞKİNAT: "ŞAHIS İSMİ BELİRTMEDİM"
Ekrem Eşkinat 'Cumhurbaşkanına hakaret' ve 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçlamalarına karşı savunmasında, olay günü yaptığı konuşmada şahıs ismi kullanmadığını, belediye başkanlığı görevi yanısıra yürüttüğü siyasi bir kimliğinin olduğunu ve bu söylemin sadece siyasi kimlik altında yapılan bir konuşma olduğunu söyledi.

EŞKİNAT: "SİYASİ KİMLİK İLE YAPILAN BİR SÖYLEMDİR"
'Cumhurbaşkanına hakaret' ve 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçlamalarını kabul etmeyen Eşkinat, şunları kaydetti:

"Belediye başkanlığımın yanısıra siyasi bir kimliğim de bulunmaktadır. CHP Süleymanpaşa ilçe kongresinde yaptığım konuşma tamamen siyasi kimliğimden dolayı yapılmıştır. Konuşmamda yaptığım tespitlerimi dile getirdim. Halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek söz konusu değildir. Konuşmamda isim kullanmadım ve suçlamaları reddediyorum." dedi.

CUMHURBAŞKANININ AVUKATI EŞKİNATIN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Murat İlvan da Eşkinat'ın konuşmasında sarf ettiği kelimelerle isim kullanmasa da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastettiğini belirterek, konuşmanın düşünce ifade etme sınırlarını aştığını, asılsız, haksız ve gerçek dışı olan söz konusu itham ve iddiaların tamamen kasıtlı olduğunu dile getirerek, sanık Eşkinat'ın cezalandırılmasını istedi.

Dava, 16 Ekim'e ertelendi.

EŞKİNAT İÇİN 7 YIL HAPİS İSTENİYOR

İddianamede, Mehmet Ekrem Eşkinat'ın "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçlarından 2 yıl 2 aydan 7 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

EKREM EŞKİNAT NE YAPMIŞTI ?

CHP’li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben faşist diktatör diye hakaret ederek halkı sokağa çağırdı.

EŞKİNATTAN CUMHURBAŞKANINA "FAŞİST DİKTATÖR"

CHP'li Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ilçe kongresinde halkı devlete karşı ayaklanmaya çağırdı. Kaos çağrısı yapan Eşkinat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de skandal ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan için "faşist diktatör" ifadelerini kullanan Eşkinat'ı salondakilerin alkışlaması da tepki çekti.

HALKI SOKAĞA ÇAĞIRDI

CHP Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Kongresinde konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, büyük bir skandala imza attı. Eşkinat halkı tahrik ederek devlete karşı ayaklanma çağrısı yaptı. 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat'a soruşturma açıldı

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlattı.

İşte Ekrem Eşkinat'ın Erdoğan hakkında o alçakça sözleri:

“1980’den sonra bu ülkenin demokrasisinin üzerinden ciddi bir tren geçti, paramparça ettiler. 1980 sonrası yeni demokrasi oluşturuluyor denilen siyasette baktık ki, tematik kurultaylar yerine, liderlerin kamplaşması kurultayları yaşandı. Hiç plan program önemli değil. Sizinkiler, bizimkiler, yahu sizinkiler de Cumhuriyet Halk Partili bizimkilerde Cumhuriyet Halk Partili. Hele bugün bir faşist diktatör var, altını çizerek söylüyorum, bedeli neyse bunun suçunu katlanarak söylüyorum. Bir Faşist diktatöre karşı, bu halkın ayaklanmasını, bu halkın şahlanmasını sağlayacak CHP’nin yerel yöneticileridir, milletvekilleridir, onun Genel Başkanındır. Ama her şeyden önce Cumhuriyet Halk Partili üyeleridir” diyerek Türk milletine karşı büyük bir ihanete imza attı.

Kaynak: ahaber

ekrem eşkinat, hakaret, dava, hapis, süleymanpaşa belediye başkanı, erdoğan hakaret, tekirdağ belediye, tekirdağ haber


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Düşüncelerini paylaş