Hayata Olumlu Bakmak

Salgın günlerinde özellikle kişinin motivasyonunu daha da arttırması çok önemlidir. Hayatın tabii ki getirileri ve götürüleri olacaktır.

Hayata Olumlu Bakmak

 
Hayata Olumlu Bakmak

Salgın günlerinde özellikle kişinin motivasyonunu daha da arttırması çok önemlidir. Hayatın tabii ki getirileri ve götürüleri olacaktır. Önemli olan hayattaki zorluklara rağmen, hayata iyi taraflarından bakabilmek önemlidir.


Özellikle sizin hayatınıza olumsuzluk veren insanlardan uzaklaşmak, sosyal medyadan uzaklaşarak kendinize daha çok zaman ayırmak, kendinizi dinlemek, hayattaki hedef ve amaçlarınızı net olarak belirlemek, kendinizi mutlu edecek uğraşılar edinmek önemlidir. 


Ünlü kişisel gelişim yazarı Louise Hay'in yazar olarak yer aldığı "Hayat Sizi Seviyor" adlı kitaptan birkaç cümleye değinmek isterim. "Hayatın sizi sevmesine izin vermek-kendinizi  olabildiğince çok sevin ve hayatın tamamı da bu sevgiyi size geri yansıtsın" demiş Louise Hay.  

Louise Hay'in bu cümlesinden de anlaşıldığı üzere hayatı sevmek, kucaklamak, umudu yitirmemek, kendine inanmak ve kendini sevmek ve değer vermek önemlidir. Olumlu düşünceler olumlu olayların gerçekleşmesine vesile olacaktır.

 Elinizdeki fırçayla hayatı daha renkli kılmak elinizdedir. Hayat mutlaka çaba gerektirecektir, fakat pes etmemek ve olayları kafanızda çok büyütmemek gereklidir. Zihninizi olumsuz düşüncelerden arındırmak, hobiler edinmek, anı yaşamak çok önemlidir.

Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle

Doç. Dr. Yeliz Yeşil


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş