Emziren anneler ne yemeli

Emziren anneler ne yemeli? Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir?

Emziren anneler ne yemeli

Emziren anneler ne yemeli? sorusu anneler için en önemli sorulardan birisidir.

Anne sütünün içersindeki besin kaynaklarının çeşitliliği, günümüzde hala eşi benzeri bulunmayan bir  gıda çeşididir. Bebeklerin ilk 6 ay hazır mama yerine anne sütü ile beslenmesi tavsiye edilmektedir.

Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir?

- Anne'nin sağlıklı bir emzirme periyodu için kendisini emzirme dönemine psikolojik olarak hazırlaması gerekmektedir. Emzirme eğitimi ile birlikte meme başının süt vermeye hazır hale getirilmesi için gerekli egzersizleri uygulamalıdır.

- Anne'nin anne sütünüzün gelmesini beklemeden bebeğe şekerli su vermemeli, doğumdan sonraki ilk yarım saat içinde mutlaka bebek emzirilmelidir. Emziren anne ne yemeli sorusunun en kritik cevaplarından birisi ilk emzirmedir.

Emziren annelerin sıvı alımı nasıl olmalı?
Ne kadar su o kadar enerji! Peki, emziren anne günde kaç litre su içmeli? Emzirirken günde en az 2 litre su içmelisin. Bu arada su da anne sütünü arttırır.

Emzirme döneminde sıvı alımı sadece su ile sınırlı olmamalı tabii ki. Kayısı ve ayva kompostosu, gaz yapmıyorsa süt de içebilirsin.

Sütü arttıran başka bir içecek de rezene ve papatya çayı. Sütü arttırmak için rezene çayı nasıl yapılır, rezenin faydaları neler burada: Emzirme Döneminde ve Bebeklerde Rezene Kullanımı Nasıl Olmalı?

Emziren anneler ne yememeli?
Emzirme döneminde yiyip içtiklerini anne sütüyle bebeğine aktardığından, bazı besinlerden uzak durman gerek. Örneğin bebeklerde gaz sancısı, emzirme döneminde en çok yaşanan sorunlardan

Emziren anneler ne yemeli Emziren anne ne yemeli

Emziren anneler ne yemeli Emziren anne ne yemeli emziren anneler ne yemeli gaz yapmayan emziren anneler ne yemeli neler süt yapar emziren anneler gaz olmaması için ne yemeli emziren anneler ne yememeli emziren anne diyeti yeni dogum yapan kadın süt olması için ne yemeli


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş