Tekirdağ'da Tsunami gibi görüntüler, sahil sular altında kaldı

Tekirdağ'da etkili olan fırtına ile birlikte oluşan dev dalgalar, Süleymanpaşa sahil yoluna vurdu. Bölgedeki bazı araçlar, yürüyüş alanları ve bir lunapark işletmesi su altında kaldı.

Tekirdağ'da Tsunami gibi görüntüler, sahil sular altında kaldı

TEKİRDAĞ'DA SABAH SAATLERİNDE FIRTINA ETKİLİ OLDU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı fırtına ve yağış uyarısının ardından Tekirdağ'da sabah saatlerinde etkili olan fırtına, deniz ulaşımını olumsuz etkiledi, Tekirdağ'dan Karabiga, Avşa ve Marmara Adası feribot seferleri iptal edildi. Marmara Denizi'ndeki adalara yapılacak feribot seferlerinin fırtınanın etkisini kaybetmesinin ardından başlanacağı belirtildi. Uluslararası taşımacılık yapan 10 tanker ve şilep de Tekirdağ açıklarında demirledi.

TEKİRDAĞ'DA SAHİL SU ALTINDA KALDI

Tekirdağ'da etkili olan fırtına ile birlikte oluşan dev dalgalar, Süleymanpaşa sahil yoluna vurdu. Bölgedeki bazı araçlar, yürüyüş alanları ve bir lunapark işletmesi su altında kaldı.

Tekirdağ'da sabah saatlerinde etkili olan rüzgarın hızı zaman zaman saatte 70 kilometreye ulaştı. Fırtına nedeniyle denizde dev dalgalar oluştu, karaya vuran dalgaların boyu yer yer 2 metreye ulaştı.

BALIKÇILAR DENİZE ÇIKAMADI
Dalgaların kıyılara vurduğu Tekirdağ, Şarköy, Hoşköy, Kumbağ ve Barbaros balıkçı barınaklarındaki balıkçılar fırtına nedeniyle denize açılamadı.

 

YETKİLİLER UYARI ÜSTÜNE UYARI YAPIYOR
AFAD vatandaşları fırtınada, çatı uçması, ağaçların devrilmesi, soba ve doğal gaz kaynaklı baca zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması konusunda uyardı. 

EVLERİN ÇATILARI UÇTU
Şarköy'de etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Zaman zaman şiddetini artıran fırtına araçları devirdi, bazı evlerin çatılarını uçurdu, bazı işyerlerinin de camları kırıldı.

HALI SAHANIN TELLERİ KOPTU
Belediyeye ait halı sahayı çevreleyen demir teller koptu. Marmara Denizi'nde Çanakkale ve İstanbul boğazından geçen gemiler Şarköy açıklarında demirledi.

TEKNELER BATMA TEHLİKESİ YAŞADI
Fırtına nedeniyle ilçede balıkçılar denize açılamadı. Balıkçı barınağında dalgaların yükselmesi ve plajlara kadar denizin gelmesi nedeniyle bağlı bulunan tekneler batma tehlikesi yaşarken sahipleri önlem aldı.

 

TEKİRDAĞ'DA AĞAÇLAR DEVRİLDİ
Tekirdağ'da Pazartesi sabah saatlerinde bir anda bastıran fırtına sebebiyle Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir çok mahallesinde ağaçlar devrildi.

 

LEVHALAR ARAÇLARIN ÜSTÜNE DEVRİLDİ
Edirne'de restorasyon çalışmaları kapsamında binayı çevreleyen sac levhalar, kuvvetli rüzgar nedeniyle kamyonetin üzerine ve yola devrildi. Bu sırada bölgeden geçen bir kişi, levhaların altında kalmaktan son anda kurtuldu.

 

TEKİRDAĞ'A ÇAMUR YAĞDI
Kentte ayrıca yağış ile toz taşımının birleşmesiyle çamur yağdı. Araçlar çamur ile kaplanırken, Tekirdağlılar olumsuz hava koşulları nedeniyle zor anlar yaşadı. 


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş