Tekirdağ'da aç kalan kurtlar köye indi, hayvanları öldürdü

TEKİRDAĞ'da aç kaldığı sanılan 4 kurt, Ümit Yıldırım'a ait ahıra girerek 1 buzağı ve 1 koyunu öldürüp, 2 koyun ve 1 buzağıyı da yaraladı.

Tekirdağ'da aç kalan kurtlar köye indi, hayvanları öldürdü

Tekirdağ'da aç kalan kurtlar ahıra girdi; 2 hayvan öldü

TEKİRDAĞ'ın Hayrabolu ilçesine bağlı Övenler Mahallesi'nde aç kaldığı sanılan 4 kurt, Ümit Yıldırım'a ait ahıra girerek 1 buzağı ve 1 koyunu öldürüp, 2 koyun ve 1 buzağıyı da yaraladı.

HAYRABOLU'DA KURTLAR KÖYE İNDİ
Hayrabolu’nun kırsal Övenler Mahallesi'nde besicilik yapan Ümit Yıldırım'a ait ahıra kurtlar saldırdı. 

AV TÜFEĞİYLE KOVALADI
Hayvanların sesini duyup, ahıra gelen Yıldırım, 4 kurdun hayvanlarını meraya doğru kovaladığını görünce av tüfeğiyle ateş açarak uzaklaştırdı.

2 HAYVAN ÖLDÜ, 3 HAYVAN YARALANDI
Yıldırım, ahırındaki 1 koyun ve 1 buzağının öldüğünü, 2 koyun ve 1 buzağının da yaralandığını tespit etti. 

Ümit Yıldırım, "Aç kalan kurtlar ahırımıza kadar gelerek hayvanlarımıza  saldırmaya başladı. Biraz daha geç kalsaydım diğer hayvanlarıma da kurtlar zarar verecekti. Kurtların saldırısına karşı önlem alıyoruz ama yetersiz kalıyor" dedi.

 

DHA-Güvenlik - Türkiye-Tekirdağ / Hayrabolu - Tuna KARABEY


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş