Tekirdağ'da görevli memura kafa atıp, hastanelik etti

TEKİRDAĞ'da Nüfus Müdürlüğü'nde sürücü belgesi işlemi yaptırırken tartıştığı kadın memura hakaret eden E.Ç., kendisini sakinleştirmye çalışan diğer memur C.K.'yı kafa atarak hastanelik etti.

Tekirdağ'da görevli memura kafa atıp, hastanelik etti

Görevli memura kafa atıp, hastanelik etti

(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesi Nüfus Müdürlüğü'nde sürücü belgesi işlemi yaptırırken tartıştığı kadın memura hakaret eden E.Ç., kendisini sakinleştirmye çalışan diğer memur C.K.'yı kafa atarak hastanelik etti. 

GÖZALTINA ALINDI, SERBEST BIRAKILDI
Güvenlik kameralarına anbean yansıyan olayın ardından gözaltına alınan E.Ç., çıkarıldığı savcılık tarafından serbest bırakıldı. Türk-Büro Sen üyeleri, memura saldırıya tepki gösterip, kınadı.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE KADIN MEMURLA TARTIŞTI
Olay, 21 Ocak günü saat 12.20 sıralarında Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde meydana geldi. Sürücü belgesindeki bir işlem nedeniyle müdürlüğe giden E.Ç., iddiaya göre, işlemlerdeki aksama nedeniyle görevli kadın memurla tartışmaya başladı.

ARBEDE ÇIKINCA MEMURA KAFA ATTI
E.Ç.'nin, kadın memura el kol hareketleri yaparak hakaret etmesi üzerine memurlardan C.K., devreye girerek sakinleştirmek istedi. C.K.'ya da tepki gösteren E.Ç., onu da ittirmeye başladı. Yaşanan arbede sırasında E.Ç., memur C.K.'ya kafa attı. Kavga diğer memurların araya girmesiyle daha da büyümeden önlendi.

"BUGÜNÜN YARINI DA VAR" DİYE TEHDİT ETTİ
Güvenlik kameralarına anbean yansıyan olayın ardından memurların şikayetçi olması üzerine E.Ç., polis tarafından gözaltına alınırken, "Dünkü mahkumum, yarın serbest bırakılırım. Bunun yarını da var" diye tehditlerine devam etti. Hastaneye götürülen ve burun kısmından yaralanan memur C.K. da tedavi edildi.

SERBEST BIRAKILDI
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.Ç., çıkarıldığı savcılık tarafından ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. E.Ç.'nin ifadesinde, "İşlemlerim uzadığı için memura neden uzadığını sordum ancak benimle ilgilenmedi. Sesim yükseldiği zaman da diğer memur gelip beni uzaklaştırmaya çalıştı. Sinirlerime hakim olamayarak kafa attım. Üzgünüm" dediği öğrenildi.

Türk Büro-Sen üyesi memurlar, bugün Çerkezköy Hükümet Konağı önünde toplanarak, memur C.K.'ye saldırıya tepki gösterip, kınadı.

Saldırıya uğrayan C.K. ile İlçe Nüfus Müdürlüğü personelinin de katıldığı açıklamada konuşan sendikanın Tekirdağ Şube Başkan Yardımcısı Vedat Deniz, "21 Ocak günü Çerkezköy Nüfus Müdürlüğü'nde görevini yapan bir bayan memur arkadaşımıza yapılan sözlü, küfürlü şiddet sonrasında olaya müdahale eden memur arkadaşlarımıza karşı yapılan çirkin fiziksel şiddet eylemini, tüm kamu çalışanları adına, sendika olarak kınıyoruz.

 Gün geçmiyor ki yeni ve içimizi acıtan, memurlara karşı şiddet olayları karşımıza çıkmasın. Her olayda olduğu gibi yaşanan bu çirkin saldın da sosyal medyada çeşitli yorumlar yapılmış, yapılan yorumların bir kısmında, saldırganın çirkin eylemi haklı gösterilmek istenilmiştir.

 Oysa şiddet kime ne sebeple yapılmış olursa olsun kabul edilemeyeceği gibi hele ki bir devlet kurumunda bir devlet görevlisine karşı yapılmış olması her ne sebeple olursa olsun asla haklı gösterilemez. 

Şiddet ne kadar insan onurunu zedeleyici bir durum ise şiddete maruz kalan sırf bir devlet memuru olduğu için devletten intikam alırcasına onu haklı görmek ve bu yönde yorumlarda bulunmak da o denli onur kırıcı bir durumdur. Aslında yaşanan olayla ilgili hiçbir bilgisi ve öngörüsü olmadan insafsızca yorum yazanlar, zihniyetlerini ve karakterlerini ortaya koymaktadır.

Artık bir memur arkadaşımızın kılına dahi zarar gelmesini istemiyoruz, artık şiddet failinin serbest bırakıldığını görmek istemiyoruz ve bir suçun daha cezasız kaldığına şahit olmak istemiyoruz" dedi.

Açıklamaya katılan memurlar, 'Memura uzanan eller kırılsın' sloganları attıktan sonra dağıldı.

DHA-Güvenlik - Türkiye-Tekirdağ / Çerkezköy - Onur KAYA


Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaş

Düşüncelerini paylaş